SA RUA A SA RUETA 2017

V předem určený únorový den (letos to bylo domingo el 26) se Palma ,a nejen ta,obleče do barev a skvělé  hudby, která Tě  nutí křepčit i když tam jsi jen na „čumendu“  a hlavně do úžasné karnevalové atmosféry.

Dospělí, ale hlavně děti, miminka a případně i domácí mazlíci se zahalí do hlavně vlastnoručně vyrobených kostýmů, umně nakreslených masek nebo případně do plyšových oblečků různých velikostí….

Hlavní program začíná okolo 17 hodin a následují skoro 4 hodiny zábavy a opravdu nakažlivé karnevalové atmosféry. O to jsme nemohli přijít a vyrazili jsme do ulic! Letos jsme se neúčastnili, snad příště! 🙂 O to víc jsem proto měla prostor sledovat okolí a hodně krát v duchu smekla pomyslný klobouk nad dokonalostí některých kostýmů

 Děcka byly kouzelné a dospělí se prostě bavili…, A TO DOSLOVA!

Ulicemi La Rambla a Avenida Jaume III v Palmě se letos natřásali růžoví papoušci, bělavé sovy, barevní motýlci a motýli, úžasný CIRK beze zvířat, pluky bubeníků v červených uniformách, rodinka Flinstounova, postavy z hvězdných válek, šťavnaté pomeranče,  bílí baleťáci, hravé kostky z Nentenda nebo sentimentálně oživlí Igráčci…:-)

Tančilo se v rytmu swingu, moderního latina, Enriqueho, mexických rytmů, bubínků i bubnů a klasických brazilský karnevalových melodií taky!

Prostě Brazílie hadr – Mallorca jede!!

Koukni se na fotky!!


 Jestli chceš ještě nášup a  nasát  celou atmosféru  akce v Palmě , tak se koukni třeba

tady toto video z youtube , jsou tam i další!


Kromě hlavního programu probíhá v dopoledních hodinách  karneval vyloženě dětský.

SA RUETA de peques

–  karneval s dětmi a pro děti –

Sa Rueta pak také  pořádají  skoro všechna školní centra v každém městě i městečku na ostrově.

Ukážu Ti ten náš  –  z Portocolom!

Tenhle průvod je samozřejmě kratší a kochají se jím pochopitelně hrdí ro- a prarodičové,  nicméně  kouknout se přijdou i místní , atmosféra je fajn a  pozadí přístavu se prostě nedá odolat, že 🙂

Tak kdo by nešel na sluníčko!

Na celé akci je pěkné už jen to, že všichni ve třídě spolupracují, vymýšlejí a ušijou  nebo slepí si kostýmy a jsou pak pěkně sladění.

Jako doprovodné programy – zvlášť v těch větších městech, jsou i dětské dílničky, kde si i diváci mohou na místě masku vyrobit, malířské koutky, nafukovací balonky, akce školek i místních firem, celé město je prostě jedna velká živoucí reklama s velkým srdcem!


No –  já a Mía jsme šly –  jako přírodní maškary, kostýmy z vlastní šatny 🙂 karneval jsme, ale jak tušíme, příliš neobohatily… :-))

Tak zase příště!

Hasta pronto

Lucie Španělka 🙂


Tady je malinká ukázka:

2017-02-27T21:33:46+01:00

Leave A Comment